Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Frontowy widok szpitala w Piekarach Śląskich Frontowy widok szpitala w Kochcicach 

Witamy na stronie głównej

Samodzielnego  Publicznego
Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej
 im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich.

Naszym Pacjentom zapewniamy leczenie na najwyższym poziomie.

Zapraszamy.

Najnowsze aktualności

Szkolenia z zakresu systemu zarządzania jakością w MDL dla diagnostów laboratoryjnych

Informacja na temat szkoleń z zakresu systemu zarządzania jakością w MDL, organizowanych dla diagnostów laboratoryjnych.

Prowadzący szkolenie: mgr Dorota Skubała, specjalista mikrobiologii medycznej, Asystent ds SZJ w MLD(certyfikat PCBC), Pełnomocnik i auditor wewnętrzny ISO 9001:2015.

 Planowany harmonogram szkoleń:

1. szkolenie podstawowe (5 h) Tytuł: "Zarządzanie jakością w MLD-wprowadzenie"

Termin szkolenia: 10.12.2019 godzina 15.00-20.00. Miejsce: Samodzielny Publiczny Szpital Chirurgii Urazowej im dr J.Daaba Piekary Śląskie, ul. Bytomska 62(sala wykładowa)

Tematy: Podstawowe pojęcia jakości. Normalizacja. Certyfikacja a akredytacja.Przegląd norm ISO mających zastosowanie w MLD(ISO 9001, 17025, 15189). Zarządzanie MLD w oparciu o SZJ. ISO 9001 a standardy akredytacyjne dla szpitali. Kliniczna użyteczność MLD. Współpraca MLD z klientem.

2. szkolenie uzupełniające (5 h)Tytuł: "Budowanie i wdrożenie SZJ w MLD w oparciu o normę PN-EN ISO 9001:2015"

Termin szkolenia: 11.12.2019 godzina 15.00-20.00. Miejsce: Samodzielny Publiczny Szpital Chirurgii Urazowej im dr J.Daaba Piekary Śląskie, ul. Bytomska 62(sala wykładowa)

Tematy szkolenia : Budowanie i wdrażanie SZJ w MLD. Dokumentacja SZJ w MLD zgodnie z normą ISO 9001 i wymaganiami prawnymi i merytorycznymi dla MLD. Projektowanie, budowanie i wdrożenie dokumentacji stanowiskowej i technicznej w MLD na przykładach własnych.

Informacja i zapisy na szkolenia 10 i 11.12.2019 :

Dorota Skubała 605-611-175 lub mail: mikrobiologia@urazowka.piekary.pl

Planowana ilość uczestników – 25 osób.

 

Planowane szkolenia na styczeń/luty 2020:

1. Szkolenie zamykające cykl teoretyczny(5h) Tytuł: "Utrzymanie SZJ w MLD, metody oceny funkcjonowania SZJ, doskonalenie SZJ w oparciu o normę PN-EN ISO 9001:2015 " - termin do uzgodnienia

Tematy: Audit (teoria auditu, rodzaje auditu, auditorzy). Przegląd zarządzania. Postępowanie z niezgodnościami. Postępowanie z reklamacjami. Metody badania satysfakcji klientów. Współpraca ze stronami zainteresowanymi. Szacowanie ryzyka, postępowanie z ryzykiem. Zadania Naczelnego Kierownictwa, zadania liderów procesów, zadania personelu. Doskonalenie.

2. Warsztaty zakresu tworzenia dokumentacji stanowiskowej i technicznej w MLD na przykładach dokumentacji powierzonej do przeglądu przez uczestników szkolenia – termin do uzgodnienia.

 

W związku z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o pokrycie kosztów szkolenia z zakresu SZJ  w dniach 10 - 11.12.2019 ze środków regionalnych,   złożonym przez przedstawicieli KRDL województwa śląskiego i wyrażenie zgody na współorganizacje szkolenia przez KIDL informujemy, że szkolenie jest BEZPŁATNE dla diagnostów laboratoryjnych.

Logo Krajowej Izby Diagnostów Lab.

Informacja dla uczestników szkolenia o przetwarzaniu danych osobowych i prawach z tym związanych: klauzula informacyjna.

2 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Szkolenia z zakresu systemu zarządzania jakością w MDL dla diagnostów laboratoryjnych